White westinghouse Klima Servisi

WHITE WESTINGHOUSE KLİMA BAKIMI VE TAMİRİ

Sayın müşterimiz;

White-westinghouse,Frigidaire klima yetkili servisi olarak sizlere bazı hatırlatmalarda bulunmak isteriz.

Öncelikle white-westinghouse ve Frigidaire klimalarınızın bakımlarını düzenli olara yaptırmanızı öneririz.

Bilindiği gibi,Klima bakımları insan sağlığı için önemlidir.Klimanın kullanıldığı alanlarda gözle görülmeyen tozlar,parteküller klima önünde bulunan filtrelerden geçerek,zamanla evaparatör (İç ünite) / kondenser (Dış ünite) üzerine yapışarak reçine halini almaktadır. İç ünite drenaj tavasında biriken su,uzun süre kaldığındada lajyoner hastalığı olarak bilinen bakterinin oluşması için en uygun zemini hazırlar.Bu hastalık yüksek ateş ile ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.Şayet peryodik bakımları yapılması durumunda  bu durumun önüne geçilmekte ve cihazperformansı direkt etkilenmektedir.

Klimaların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar klimaların performansının düşmesine de neden olur. Ayrıca klimanın içerisindeki soğutucu gazın basıncının kontrol edilmesi gerekir. Bu nedenle klima cihazlarına yılda iki kez klima bakımı yapılması son derece önemlidir.

 Bakımı yapılmayan klimaların verimi düşer ve enerji sarfiyatı ortalama %40 artar.Klimanızın iç ünitesinden hoş olmayan kokular gelir.

Düzenli olarak bakımı yapılmayan Klimanızın Kompresörü düzensiz çalışacağından ömrü azalır.Kısa vadede maliyetlerinizin artmasına neden olur.
 
Klimanız içerisinde biriken toz ve tortulardan dolayı iyi bir şekilde filtreleme yapamayacağından,tozlar ve partiküller ortamda kalır, pnömoni ve küf mantarları oluşur.Fibromiyalji,baş ağrısı,sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, alerji ve lejyoner gibi hastalıklara neden olur.
Drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına neden olur. Masraflı tadilatlara yol açar.
Elektrik tesisatında oluşacak oksitlenmeler daha büyük arızalara neden olur.

 PERİYODİK BAKIM

Firmamız;Uzman kadrosuyla white westinghouse,Firigidaire marka klimalarınıza,yetkili Servis olarak hizmet vermektedir.Klima bakımı, Klima montajı, Klima Sökme ve Takma, KLİMA ARIZASI, Klima Yer Değişimi, Klima Satışı,orijinal yedek parça satışı, teknik destek, Bakım, onarımlarını yapmaktayız.

Peki;white westinghouse ve Frigidaire klima bakımı ne zaman yapılmalı ve kimlere yaptırılmalıdır? Pek çok kişi klima bakımlarını önemsemiyor olsa da aslında klimaların daha sağlıklı şekilde kullanılabilmesi bakımında bakım zamanına ve bakım yapacak kişilere dikkat etmek gerekmektedir.

White westinghouse ve Frigidaire Klima Klima bakımları,mutlaka white-westinghouse yetkili servisi tarafından yapılmalıdır. Bu bakımlar sırasında white westinghouse ve Frigidaire klimanızın tüm performans değerleri kontrol edilmekte ve iç ünite temizliği yapılmaktadır.Klima bakımlarının ne zaman yapılacağı çok önemlidir. Kışın ortasında ya da yazın ortasında bakım yaptırmanızın herhangi bir faydasını görebilmeniz mümkün olmayacağı gibi bakım sırasında cihazınızın kullanılamaması da sorun yaratacaktır.

Bu yüzden klima bakımı ne zaman yapılmalı dediğinizde en uygun zamanın evdeki klimalar için yılda iki defa olmak üzere özellikle kış ve yaz mevsimleri başlamadan evvel yapılmalıdır. Çünkü bu mevsimlerde kullanım artacaktır ve sorunsuz bir şekilde çalışması için kullanım öncesi bakımdan geçirilmesi gerekmektedir.

White-westinghouse yetkili servisi klima bakımı ve onarımı için her zaman hizmetinizdedir. 0216 572 44 77 - 0532 500 95 54

 
Top